Predškolsko glazbeno obrazovanje

PREDŠKOLSKO GLAZBENO OBRAZOVANJE

Glazbena škola „Mirković“ pored upisa u Osnovnu i srednju glazbenu školu organizira poseban program:

- glazbenog obrazovanja za predškolsku djecuod 5. godine života

- može trajati jednu ili dvije školske godine

Program se odvija u skladu s planom i programom propisanim od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a provode ga učitelji glazbe akademsko obrazovani muzičari.

Predškolska dob intenzivno je razdoblje učenja, upoznavanja sa novim iskustvima, s poznato je da bavljenje glazbom u ranoj dobi kod djece neposredno povoljno utječe na razvoj kognitivnih sposobnosti, emocionalni razvoj  i općenito na cjelokupni razvoj ličnosti. Stručno vođeni program kod djece razvija kreativnost i opći interes za umjetnost,  posebno ljubav i interes prema glazbi.

Program se odvija dva puta tjedno:

-        na nastavi početničkog solfeggia s djecom se provode ritmičke i intonacijske vježbe, pjeva se i kroz igru stvaraju temelji estetskih iskustava i doživljaja kvalitetne glazbe

-        na individualnoj nastavi instrumenta, a mogu se odlučiti za sviranje violine, klavira, gitare ili harmonike djeca započinju učiti i razvijati slušne i motoričke elemente potrebne za vladanje instrumentom

Djeci se od rane dobi također nude organizirani školski javni nastupi. Sve su to temelji kvalitetnog glazbenog obrazovanja, a stručnjaci preporučuju da se dijete glazbom počne baviti što ranije, odnosno već u predškolskoj dobi

objavio: Silvana Šepić-Pulić   datum: 17. 9. 2010.