HARMONIKA

ZASVIRAJMO HARMONIKU

Uz ponudu programa glazbenog školovanja za violinu, klavir, gitaru, klarinet, flautu i solo pjevanje Glazbena škola „Mirković“ poziva sve zainteresirane za učenje harmonike da se jave u školu radi predbilježbi za pohađanje glazbene škole ili tečaja, a voditeljica je prof. Karmen Antunović koja je diplomirala na studiju klasične harmonike na Muzičkoj akademiji u Puli u klasi B. Zagoranskog.

U četvtak 01. ožujka najmlađim polaznicima glazbene škole „Mirković“ akademska glazbenica Karmen Antunović predstavila je djeci instrument harmoniku koja se može početi svirati već od predškolske dobi.​

Harmoniku smo često navikli viđati u narodnoj ili zabavnoj glazbi ali je ona itekako prisutna i u klasičnoj, jazz ili plesnoj glazbi. Harmonika je instrument s velikim sviračkim mogućnostima te svirač može samostalno svirati bez pratnje drugih instrumenata i postići bogat izražajan glazbeni dojam.

KARMEN ANTUNOVIĆ (prof. harmonike) Dobitnica je velikog broja nagrada na natjecanjima:

- 1. Nagrada - Međunarodni susret harmonikaša Pula 2007 i 2010

- 1. Nagrada - Međunarodni susret harmonikaša Pula 2008

- 1. Nagrada - Regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe 2004,2006,2008,2010 i 2012

- 1. Nagrada – apsolutna pobjednica - Državno natjecanje učenika i studenata glazbe, 2010. te prestižna “Oskar znanja” nagrada Agencije za odgoj i obrazovanje te Ministarstva znanosti

- 2. Nagrada - međunarodno natjecanje u Erbezzu u Italiji 2008. i 2009.

- Apsolutni pobjednik svih kategorija solista te je nagrađena posebnom nagradom za najbolju interpretaciju „Gervasio Marcosignori“, 2009.

- s triom harmonika osvojila dvije prve i jednu drugu nagradu na državnom i međunarodnim natjecanjima,

- u duetu s marimbom – osvojila 2. Nagradu na državnom natjecanju komornih sastava

- Sudjelovala na 59. Svjetskom Trofeju harmonike 2009. godine u Albufeiri (Portugal) gdje je kao predstavnica Republike Hrvatske i najmlađa kandidatkinja u svojoj kategoriji osvojila sedmo mjesto. Nakon uspjeha u Portugalu pozivana je na međunarodna natjecanja i koncertiranja po Grčkoj, Italiji, i Njemačkoj.

- 2. Nagrada - Državno natjecanje za harmoniku u Daruvaru, 2013

- 2. Nagrada - Međunarodnoe natjecanje harmonikaša u Erbezzu (Italija).2015

- 1. Nagrada – međunarodni susret harmonikaša u Puli, 2016

„Matica Hrvatska“ ju je izabrala da u sklopu ciklusa koncerata „Mladi glazbenici u Matici Hrvatskoj“ 2010. godine održi samostalni koncert u koncertnoj dvorani Matice Hrvatske gdje se predstavila djelima pisanim isključivo za klasičnu harmoniku.

Dobitnica je državne stipendije od strane MZOS-a, te je bila stipendistica tijekom cijelog studija.

Aktivno održava nastupe kao članica raznih komornih sastava i kao solistica na raznim koncertima klasične glazbe te kulturnim manifestacijama i festivalima.
Usavršavala se na majstorskim tečajevima prestižnih svjetskih pedagoga i izvođača na klasičnoj harmonici kao što su Vječeslav Semionov (Rusija), Elsbeth Moser (Njemačka), Miljan Bijeletić (Srbija), Corrado Rojac (Italija), Friedrich Lips ( Rusija), Teodoro Anzellotti (Italija)...
Za postignute rezultate u svom školovanju u više je navrata primila priznanje od gradonačelnika Grada Pule.

objavio: Silvana Šepić-Pulić   datum: 21. 3. 2018.